فونت درشت تر      فونت کوچک تر

تعداد 2 هزار و 629نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی در سه شهرستان جنوبی در معرض سیل قرار گرفتند

در جریان سیل اخیر در استان کرمان ،عباس صادق زاده  مدیرکل بهزیستی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی بهزیستی به تشریح وضعیت مددجویان و افراد دارای معلولیت در شهرستان های جنوبی  قلعه گنج – رودبار و منوجان پرداخت .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده با بیان اینکه تعداد 2هزار و 629نفر از مددجویان تحت حمایت بهزیستی در سه شهرستان رودبارجنوب – قلعه گنج و منوجان در منطقه سیل زده زندگی می کنند  ، اظهار داشت : رودبار جنوب  با 1 هزار و 521مددجو بیشترین آمار را داشته است  .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از 312 مورد تخریب در بخشی از منازل مسکونی خانواده ها و گروه های تحت حمایت خبر داد و گفت : 25 تا 30 % خانه ها  در قلعه گنج به تعداد  150خانه در منوجان  95 خانه و در رودبار جنوب 67 خانه دچار آبگرفتگی وتخریب شده اند .

ایشان با بیان اینکه در جریان این سیل وسایل زندگی خانواده های تحت حمایت از بین رفته ؛ افزود : به طور تقریبی 1525 لوازم ضروری برای توزیع بین خانواده های تحت حمایت مورد نیاز است .

صادق زاده با اعلام نیاز به وسایل کمک توانبخشی از جمله ویلچر ، عصا و واکر در منطقه ، یاد آور شد : با توجه اینکه اجرای برنامه های روانی - اجتماعی و فوریتی برای عموم مردم از وظایف بهزیستی است . تیم ها ی مداخلات روانی – اجتماعی در بلایای طبیعی و فوریت های اجتماعی به روستاهای سیل زده اعزام شده اند .